Google Adwords

Firmanız satışlarını arttırmak için Google Adwords reklamlarını kullanabilirsiniz. Hedef kitleye ulaşma çalışmalarında büyük imkanlar sunan Google Adwords, internet üzerinden ürün veya hizmet sunan her firmanın mutlaka kullanması gereken bir pazarlama aracıdır. Üstelik detaylı analiz ve rapor özelliği sayesinde reklamların performansının ölçülmesini ve daha verimli reklam bütçesi yönetiminin planlanmasını sağlıyor.

Nasıl Çalışıyoruz?Son Projelere Gözatın

Çalışma Şeklimiz & Adwords Süreci

İşletmenizin işlerini yoluna koymak için müşterilere ulaşmanız gerekir. Bunun içinde mutlaka bir reklam bütçenizin olması lazımdır. Bu bütçenin en optimal şekilde kullanılması, kar elde edebilmenizi sağlar. Ancak bunun için en iyi internet reklam kaynaklarını kullanmalısınız. Google Adwords’ü, Google arama motorunun dünyadaki gücünü bilenlere anlatmanın bir anlamı olmayacak. Ama şu kadarını söylemek “Neden google adwords?” sorusuna cevap verebilir. Ülkemizde arama motoru pazarının yüzde 85’ini Google elinde tutuyor. Bunun anlamı interneti kullanan milyonlarca kişinin Google üzerinden arama yapması anlamına geliyor.


Google Adwords ile ürün ve hizmetlerinizi her gün Google üzerinden arama yapan potansiyel müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Bunun çok hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olması, reklamınızı yayınlamanızdan itibaren site, ürün veya hizmetinizin binlerce kişiyle etkileşime geçmesi demektir. Reklamlarınıza tıklanılması ve sitenizde bulunan ürün veya hizmetle etkileşim kurulması satış yapacağınız anlamına gelmiyor. Burada müşteriyi ikna edebilecek bir sunum söz konusu olmadıysa veya siteniz ziyaretçi deneyimi açısından zayıf bir performans sunuyorsa, zarar edebilirsiniz.

Profesyonel Adwords ekibimizle çalışın!

Google Adwords reklamlarınızın başarılı olmasını etkileyecek pek çok şey var. Ürün ve hizmet içeriklerinizin tatmin edici şekilde yazılmaması başarıyı olumsuz etkileyen durumlardan sadece birisidir. Eğer doğru anahtar kelimeye reklam verilmezse, hedef kitlesine ulaşmak imkansız olacağından bütçenizde boşa gidecektir. Bu nedenle öncelikle hedef kitlenizi tanımlayıcı anahtar kelime çalışmasının yapılması gerekir.


Anahtar kelimeleri belirleyip, reklam vermeye başladıktan sonra da işler bitmemektedir. Performans ölçümü yaparak, hangi anahtar kelimenin daha çok satış getirdiğinin ölçülmelidir. Böylece bütçenin en çok satış getiren anahtar kelime üzerinde yoğunlaştırılması sağlanabilir. bunun yanı sıra yeni anahtar kelimeler keşfederek, daha fazla müşteriye ulaşma çalışmaları da yapılmalıdır. Google Adwords’ün en büyük avantajı ölçülebilir reklam çalışmasını mümkün kılmasıdır. Konya Google Adwords reklam ekibimiz, işletmenizin satışlarını katlayacak reklam çalışmaları planlar ve bunların uygulanması, takip edilmesi ve verimlerinin arttırılmasını sağlar.


Google Adwords hakkında şunları ifade etmek gerekir. Her ne kadar SEO çalışması yapıyor olsanız da, müşteriye Google Adwords kadar hızlı ulaştıran bir reklam aracı yoktur. Bu nedenle SEO çalışmasında 2 ay kadar yükselmeyi bekler ve hedef kitleye ulaşmayı çalışırsınız. Bu 2 aylık süre içerisinde müşteri kayıpları yaşanır. Bu durumun söz konusu olmaması için Google Adwords sisteminin kullanılması gerekir.

Ön Araştırma
Ön Araştırma

İşletmeniz için en iyi olanı seçme çalışmalarının temeli atılır. Potansiyel müşterilere ulaşmak ve satışları arttırmak için gerekli analizler gerçekleştirilir.

Hedef Kitle
Hedef Kitle

En hassas şekilde yapılması gereken çalışmalardan birisidir. İşletme hedef kitlesinin doğru belirlenmesi için beyin fırtınası gerçekleştirilir.

Hedef Kelime
Hedef Kelime

Hedef kelimelerle hedef kitleye ulaşılması sağlanır. Bunun için hiçbir kelime hedef kelime atlanılmaz. İşletmeyi en iyi tanımlayacak hedef kelimeler üzerinde durulur.

Yayınlama
Yayınlama

Hedef kelimeler de belirlendikten sonra, en etkili reklam metinleriyle reklam kampanyası başlatılır. Bu süreç sürekli takip edilir. En iyi performansı gösteren anahtar kelimeler üzerinde bütçe artırımı yapılabilir.