Katalog Tasarım

Günümüz ticari işletmelerinin klasik pazarlama yöntemleri arasında kesinlikle vazgeçemediği yöntemlerden birisi kataloglardır. Bu pazarlama şeklinin müşteriye sunduğu fayda ve yarar, katalog tasarım sürecinin daha iyi olmasını da gerekli kılmıştır. Bu kapsamda Konya katalog tasarım ekibimiz, klasik pazarlama kanallarının modernize edilerek, günümüz tasarım trendleri ve teknolojileri kullanılmasını, böylece daha etkili bir sunumun ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Nasıl Çalışıyoruz?Son Projelere Gözatın

Katalog Tasarım Süreci

Bir işin kaliteli olmasının ilk şartı, o işin önemsenmesiyle mümkün hale gelir. Bu nedenle katalog tasarım sürecine sadece bir maddi yarar aşamasından bakmak kısır kalacaktır. Konya’da bulunan firmalara veya diğer illerden hizmet talep eden şirketlere değer katabildiğimizi duymak, bizim daha çok önemsediğimiz bir değerdir. Bu hesapla, katalog tasarımını basit bir iş olarak telakki etmiyoruz ve işimizi her aşamasını planlı ve programlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimizi dikkatle dinliyoruz …

Müşterilerin isteklerini duymak ve anlamak, çalışmaların daha mükemmel ve faydalı olmasını sağlıyor. Çünkü firma kendi müşteri profilini daha iyi biliyor ve katalog tasarımında müşterilerin dikkat edebileceği hususları ifade edebiliyor. Konya katalog tasarım ekibimiz, bu süreç içerisinde sadece dinliyor ve not alıyor. Müşterilerin sorularını cevaplıyor. Kendi deneyimlerini müşterilere aktarıyor ve ortaya optimum fayda sağlayacak katalog tasarım kriterleri çıkıyor.
Katalog tasarım süreci içerisinde not alınanlara önemle dikkat ediliyor. Not alınanların yanı sıra, uzman ekibimizin deneyim ve tecrübeleri tasarımda kendisini gösteriyor. Yaratıcı bir şekilde kriterlerin sembol ve mesaj haline getirilmesi sağlanıyor. Katalog tasarımının etkili ve net mesajlar içermesi, kolay okunabilir olması, dikkat çekmesi, müşteriyi tatmin edici bir profesyonelliğinin olması mümkün kılınıyor.

Tasarım her şeydir…

Katalog tasarımın kurumsal kimlikle örtüşmesi gerekir. Bunun yanında etkileyici bir tasarım ortaya konulmalıdır. Fotoğrafların ve yazıların birbirine girip okunamadığı ve hangi fotoğrafın hangi mesaja ait olduğunun net bir şekilde anlaşılamadığı tasarımlar fayda sağlamaktan ziyade zarar verecektir. Bu nedenle profesyonel tasarımcılardan destek alınması gerekir. Konya katalog tasarım ekibimiz, mesajların net bir şekilde müşteriye ulaşmasının yanında görsel açıdan da müşterinin memnun kalacağı katalog tasarımları gerçekleştiriyor.
Katalog çalışmanızın hedeflerinize ulaşmada bir kaldıraç etkisi yaratmasını istiyorsanız, Konya katalog tasarım ekibimizle irtibata geçebilirsiniz. Müşteri profilinize ve kurumsal kimliğine en uygun tasarımları gerçekleştirecek olan ekibimiz, satışlarınıza etki edecek katalogları sizlere sunacaktır.

Ön Araştırma
Ön Araştırma

Katalog tasarımına geçilmeden ön araştırma yapılır. Bu araştırma sayesinde katalog çalışmalarının daha kaliteli olması ve benzersiz içeriklerle donatılması sağlanır. Müşterilerin istekleri ve talepleri de bu aşamanın bir parçasıdır. Katalog tasarım sürecini olumlu yönde etkileyecek her materyal ya da bilginin elde edilmesi bu süreç içerisinde önemlidir.

Tasarım Süreci
Tasarım Süreci

Ön araştırmadan sonra belirlenen kriterler, tasarım sürecinde bariz şekilde ortaya çıkar. Doğru kurgu ve mesajın verilmesi bu aşamada önemlidir. Müşterilerimizin isteklerine uygun bir tasarım gerçekleşir. Kurumsal renklere ve kimliğe dikkat edilir. Marka bilinirliliğini sağlayacak marka adı ve logo sayfalara özenle yerleştirilir. Mesaj ve fotoğrafların dengeli şekilde dağılımı sağlanır.

Onay & Tashih
Onay & Tashih

Tasarım gerçekleştikten sonra bir kez daha müşteri görüşünün alınması gerekir. Bu kapsamda müşteriye tasarım gösterilir ve sunum gerçekleşir. Müşterinin tasarım hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşleri dikkate alınır. Düzeltilmesi gereken noktalar tashih edilir. Yeniden yapılandırılır. Süreç tamamlandığında baskı işlemine geçilir.

Baskı Süreci
Baskı Süreci

Tasarımına onay verilen katalog artık matbaa yolcusudur. En kaliteli kağıtlar kullanılarak baskısı tamamlanan kataloglar artık sizi yeni müşterilerinizle buluşturmaya hazırdır. Sizi temsil edecek olan ve elden ele gezerek sizi tanıtacak kataloğunuzu elinize alabilirsiniz.