Kurumsal Kimlik Tasarım

Kurumsal kimlik bir firmayı sektöründeki diğer firmalardan ayıran çoklu bir kültürü ifade eder. Firma içerisindeki davranışlardan, yazışmalara kadar cereyan eden her şey, kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Kurumsal kimlik tasarımı da, firmanın değerlerinin ve imajının sembolleştirilmesidir. Bu kapsamda logo ve web sitesi tasarımı, zarf, antetli kağıt ve işletmenin kullandığı her malzemenin kurumsal kimlik doğrultusunda tasarlanması kurumsal kimlik tasarım çalışması içerisinde yer alır.

Nasıl Çalışıyoruz?Son Projelere Gözatın

Kurumsal Kimlik Tasarımına Neden İhtiyaç Var?

İmaj ve prestij ön plana çıktı. Rekabette üstünlük yaratabilmek için markalaşma çalışmalarının her işletme tarafından planlanması elzem oldu. Eğer firmanızla sembolleşen bir kurumsal kimlik tasarımına sahip değilseniz, müşteri nezdinde olumlu bir duruş sergileyemezsiniz. Bu durum kuşkusuz sadık müşteriler elde edebilmenizi zorlaştıracak ve sektör içerisinde rekabet edebilirliğiniz zarar görecek. Ancak kurumsal kimlik tasarımı sayesinde, müşterilere profesyonel bir firma olduğunuz mesajını verebilirsiniz.
Logo tasarımı, web sitesi tasarımı, internet üzerinden gönderdiğiniz siparişlerdeki paketleme de kullanılan tasarımlar ve daha birçok unsur kurumsal kimlik tasarımını etkilemektedir. Kurumsal kimlik tasarımında dikkat edilecek husus, bir kereliğine bu işin tasarlanması ve planlanmasıdır. Bu nedenle işletme değerlerinizin belirlenmesi ve bunların sembollere aktarılması konusunda titiz bir çalışma izlenmesi gerekir. Kurumsal kimlik tasarımında sürekli meydana gelece değişimler, müşterilerin sizi hatırlamasına engel olacaktır. Konya kurumsal kimlik tasarım ekibimiz, profesyonel hizmet sağlayarak imajınızı yansıtacak ve prestij arttırma çalışmalarınızda müşteri nezdinde prim yapabileceğiniz tasarım çalışmaları ortaya koyuyor.

Benzersiz olmak için profesyonel olmak gerekir…

Kurumsal kimlik tasarım çalışmaları profesyonel ekipler tarafından hazırlanmalıdır. Aksi halde imajınıza zarar verecek tasarım çalışması süreci yaşayabilirsiniz. Bu durum genellikle başka kurumsal kimlik tasarımlarının kopyalanması ve sektördeki markalarla benzerliklerin meydana çıkması şeklinde gerçekleşiyor. Kurumsal kimlik çalışmanızın benzerlik içermesi veya tamamen kopya olması halinde “telif hakları” gereğince kurumunuza dava açılabilir. Böylece imajınıza büyük zararlar vermiş olursunuz. Bu tür durumları yaşamamanın yolu elbette ki profesyonel bir ajansla çalışmak olacaktır. Konya kurumsal kimlik tasarım ekibimiz tasarımda şunlara dikkat ediyor:

  • Müşterilerimizi çok iyi bir şekilde dinliyoruz ve anlamaya çalışıyoruz. Sektörde ne şekilde konumlandıklarını veya hedeflerini dinliyoruz.
  • Tasarım sürecinde benzersizliğe önem veriyoruz.
  • En iyi tasarım teknolojileri kullanıyoruz. Trend tasarımlara dikkat ediyoruz ama asla kopyalamıyoruz. Tamamen uzman ekibimizin yaratıcılığıyla mükemmel bir tipografinin oluşmasını sağlıyoruz.
  • Müşterilerle her süreçte temas kuruyoruz. Oların fikirleriyle ilham alıyoruz.
  • Sürecin en kısa zamanda tamamlanmasını sağlıyoruz. Ancak ne acele ediyoruz, ne de çok geç kalıyoruz.

Konya kurumsal kimlik tasarım ekibimizle daha fazlasına sahip olacaksınız. Hemen irtibata geçebilirsiniz.

Ön Araştırma
Ön Araştırma

Kurumsal kimlik tasarım ekibimiz, sektör dinamiklerinden tutun da, müşteri profillerine kadar detaylı bir araştırma yaparlar. Sizinle yapılan görüşmeler de bu aşamada gerçekleşir. Notlar alınır, müşteriye en iyisini sunmamız için gerekli olan motivasyon da depolanır.

İhtiyaç Belirleme
İhtiyaç Belirleme

Ön araştırma kapsamında ortaya konulanların neleri gerektirdiğini belirlemek ve bunları çözmek, önemli bir aşama olarak karşımıza çıkıyor. Kurumsal kimlik tasarımında nelere ihtiyaç olunduğu saptanıyor. Böylece en yetkin araçların kullanılması, en son tasarım ürünleri ve teknolojilerinin belirlenmesiyle ihtiyaçların karşılanması aşamasına geçiliyor.

Tasarım
Tasarım

İhtiyaçlar ve tasarım araçları tespit edildikten sonra iş, tasarıma geliyor. Burada uzman ekip titiz bir çalışma yaparak, önceden belirlenen kriterlere uygun modeli ortaya koyuyorlar.

Baskı & Uygulama
Baskı & Uygulama

Tasarımın onay almasından sonraki aşama ise, tasarımların baskıya gönderilmesi ve uygulamasının yapılmasıdır. Konya kurumsal kimlik tasarım ekibi, müşteri taleplerini karşılayan bir projeyi daha sonlandırmıştır. Yeni projeler için çalışmaktadır.